صندوق های کرکس اوراق قرضه شرکت های دولتی چین را خریداری می کنند

خبر | No comments

صندوق های کرکس پس از فروش شدید ناشی از پیش فرض یک گروه بزرگ استخراج زغال سنگ در یک بدهی Rmb1bn (156 میلیون دلار) ، برای خرید اوراق مشارکت دولتی چینی مشکل دارند.

یونگ چنگ زغال سنگ و برق ، یک معدن کار ذغال سنگ در استان هنان مرکزی ، یکی از پرجمعیت ترین استان های چین با بیش از 95 میلیون نفر جمعیت ، روز جمعه به طور غیرقانونی عمل کرد. این تنها چند هفته پس از آن بود که برلیانس خودرو ، یک خودروساز متعلق به دولت استانی لیائونینگ ، اعلام کرد که قادر به بازپرداخت یک وام سه ساله Rmb1bn نیست.

پیش فرض این دو گروه در حالی که سرمایه گذاران بین المللی و خشکی با احتمال عقب نشینی دولت مرکزی چین از نقش سنتی خود به عنوان یک شبکه ایمنی برای مشاغل دولت محلی روبرو هستند ، افت قیمت های بدهی شرکت های مورد حمایت دولت را در پی داشته است.

پکن در تلاش برای کنترل فشارهای وارده به SOE ها ، به ویژه شرکت های تحت کنترل دولت های استانی و شهری که در طی همه گیری Covid-19 با مشکل مالی روبرو هستند ، با چالشی روبرو است.

دیوید هوانگ ، مدیر صندوق اوراق قرضه مستقر در شانگهای که 20 میلیون یورو را صرف خرید اسکناس سه ساله شرکت برلیانس خودرو به قیمت 20 سنت در این باره کرد ، گفت: “دولت مرکزی اجازه نمی دهد که اوضاع خراب شود زیرا این امر می تواند منجر به خطرات سیستمی شود.” دلار “این یک فرصت سرمایه گذاری ایجاد می کند.”

با این حال ، سایر سرمایه گذاران ، پیش فرض ها را نشانه ای از عدم تضمین کمک مالی دولت برای شرکت های مضطرب دولتی می دانند ، زمانی که اکثر سرمایه گذاران آن را مسلم می دانستند. مدیر ارشد رتبه بندی در یک صندوق اوراق قرضه مستقر در شانگهای گفت: “تصمیم ما در مورد سرمایه گذاری بر این باور بود که شرکت های دولتی دارای درجه A سه برابر بدون در نظر گرفتن مبانی اساسی ، سرمایه گذاری ایمن هستند.” “دیگر اینطور نیست.”

سرمایه گذاران گفتند که تا حدودی از پیش فرض ها نگران بودند زیرا بسیاری از SOE قبلاً مبانی ظاهراً محکمی را تحسین می کردند. طبق جدیدترین صورتهای مالی Yongcheng و Brilliance هر سه رتبه A را بدست آوردند و هر یک بیش از 20 میلیارد Rmb پول نقد در ترازنامه خود داشتند.

هیچ یک از شرکت ها به درخواست های نظرات پاسخ ندادند.

“اگر آژانس های رتبه بندی و صورت های مالی معتبر نباشند به چه چیز دیگری می توانیم اعتماد کنیم؟” از مدیر صندوق شانگهای پرسید.

سرمایه گذاران همچنین مطمئن نبودند که یونگچنگ و برلیانس قبل از نکول ، از دارایی های سودآور خود منصرف شده اند ، از جمله سهام برلیانس در سرمایه گذاری مشترک BMW.

یکی از طلبکاران یونگ چنگ گفت: “این یک نمونه بد را نشان داده است که SOE ها می توانند مانند شرکت های خصوصی در جلوگیری از پرداخت بدهی غیرمسئول باشند.”

مدیران صندوق های کرکس ، که متخصص در دارایی های مضطرب هستند ، به فایننشال تایمز گفتند که سفارش های قابل توجه خرید اوراق قرضه صادر شده توسط بنگاه های اقتصادی کوچک را صادر کرده اند.

سرمایه گذاران کرکس هنوز انتظار دارند که دولت های منطقه ای وارد عمل شوند. “هوانگ گفت:” اگر آنها اجازه دهند یونگچنگ یا برلیانس زیر بار بیفتند ، هیچ شركت دولتی در هنان یا لیائونینگ دیگر نمی توانند بازار اوراق قرضه را مورد استفاده قرار دهند. “دولت اجازه نمی دهد که این اتفاق بیفتد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>