عراق: ادامه حمایت بین المللی حیاتی در میان “طوفان های متعدد” |

خبر

نماینده ویژه سازمان ملل در عراق ، ژانین هنیس-پلاسچارت ، در مورد آنچه وی “این مقطع حساس” در تاریخ معاصر این کشور خواند ، برای سفرا توضیحاتی ارائه داد.

وی به جلسه مجازی گفت: “اگر همه گیری چیزی به ما یاد داده باشد ، این مسئله است كه مشكلات محلی به سختی محلی باقی می مانند و مشكلات داخلی به سرعت در خارج از كشور تبدیل به مشكل می شود.” “به عبارت دیگر: حمایت مداوم شما حیاتی است و بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.”

اصلاح اقتصاد

خانم هنیس-پلاسچارت گفت که مشکلات اقتصادی عراق فقط در همه گیری همه گیر شده است. پیش بینی می شود اقتصاد در سال جاری تقریباً 10 درصد منقبض شود ، در حالی که قیمت نفت به روند نزولی خود ادامه می دهد.

وی گزارش داد كه دولت ماه گذشته كتاب سفیدی را منتشر كرد كه در آن عدم تعادل ساختاری در اقتصاد و اصلاحات مورد نیاز را شرح می داد.

اقدامات لازم برای تنوع بخشیدن به اقتصاد و پیشبرد توسعه پایدار ، بلکه همچنین برای برآورده ساختن آرزوهای بسیاری از عراقی ها است که سال گذشته برای تقبیح فساد ، بیکاری زیاد و سایر نگرانی های فوری ، به خیابان ها ریختند.

“قدم تا بشقاب”

با این حال ، طبق گفته نماینده سازمان ملل ، اجرا س isال دیگری است.

وی هشدار داد: “یک چیز روشن است: بدون اجماع سیاسی گسترده برای تبدیل کاغذ سفید به واقعیت ، خطر باقی ماندن فقط” کلمات “در یک صفحه وجود دارد.

“اما بگذارید تأکید کنم: اقدامات جدی و قاطع برای حل بحران مالی و اقتصادی مداوم ، حتی یک روز صبر نمی کند. دولت ، پارلمان ، احزاب سیاسی و سایرین مجبورند به طور جمعی قدم بردارند. ”

نقشی در بهبود حاکمیت

با توجه به اینکه عراق در آستانه برگزاری انتخابات در ماه ژوئن است ، خانم هنیس-پلاسچارت امیدوار است که اصلاحات “زیر فرش” قرار نگیرد ، که این وضعیت اقتصادی را بدتر می کند و به طور بالقوه باعث ناآرامی می شود.

در این میان ، دولت برای انجام تعهدات خود تا پایان سال ، از جمله پرداخت حقوق کارمندان دولت ، به استقراض متوسل شده است.

این مقام عالی سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که در قوانین مربوطه در ابتدا بودجه ای برای اصلاحات اقتصادی به عنوان یک هدف در نظر گرفته شده بود.

وی افزود: “با این حال ، این قانون ، كه در واقع توسط پارلمان اصلاح و تصویب شده است ، فضای مانور دولت را به میزان قابل توجهی محدود می كند. بنابراین باید پرسید که آیا اهداف وسیله را توجیه می کند یا خیر؟ ”

نماینده سازمان ملل متحد با یادآوری اهمیت اساسی مبارزه با فساد ، “تلاش برای اصلاح اقتصاد عراق باید همراه با بهبود حاکمیت و شفافیت باشد.”

انتخابات در افق

با مراجعه به رای گیری آینده ، خانم هنیس-پلاسچارت گزارش داد که مأموریت کمک به سازمان ملل برای عراق (UNAMI) ، که وی ریاست آن را بر عهده دارد ، پیش از فرایند ، افزایش کمک های فنی را آغاز کرده است.

وی تأکید کرد که این انتخابات متعلق به عراق خواهد بود و رهبری آن را بر عهده خواهد داشت ، در حالی که دوباره تأکید کرد که تمام مراحل آماده سازی باید از دخالت های سیاسی آزاد باشد.

وی تأکید کرد: “در واقع ، مسئولیت انتخابات معتبر نه تنها به عهده مقامات عراقی ، بلکه همه ذینفعان انتخابات عراق ، همه بازیگران سیاسی و همه شهروندان عراقی است – که از آنها خواسته می شود نقش بیشتری در حوزه عمومی داشته باشند”. .

خانم هنیس-پلاسچارت از عراقی ها ، به ویژه زنان و جوانان خواست تا “از این فرصت استفاده کنند و صدای خود را بشنوند” ، چه به عنوان رای دهنده و چه به عنوان نامزد.