قیمت موتور زانتیا 3000 – سایت قیمت خرید هزینه

خبر | No comments

به گزارش خودروتک ، بعد از گذشت این همه سال، دیگر همه میدانیم که ایران خودرو، پژو پارس را با پلتفرم 405 ساخته اما چون چهرهای شبیه به پژو 406 داشت، خیلی زود به عنوان خودرویی مشتریپسند، توانست در صدر پرفروشترین خودروها قرار بگیرد و جایش را در بازار کشورمان پیدا کرد. در اوایل دهه 90 شمسی، پژو به دلیل تحریمها از بازار کشورمان خداحافظی کرد. با حذف این خودرو از خط تولید شرکت سایپا، قطعات یدکی زانتیا هم کمیاب شد و قیمت آن افزایش پیدا کرد. زانتیا از آن دسته خودروهایی است که اگر هنوز کسی به آن علاقه مند باشد و قصد خریدش را کند، باید دقت کند که نمونه سالمی از آن را بیابد، چراکه اگر زانتیا به خرج بیافتد، قیمت قطعات یدکی اصلی آن بالاست و جدا از این موضوع، خودروهای فرانسوی استهلاک بالایی دارند و زانتیا هم از جمله پرمصرف ترین سدان های بازار به شمار می رود. زانتیا 1800 Superlux: این مدل بر مبنای مدل 1.8i16V SX مدل فرانسوی با حذف تجهیزاتی مانند سقف بازشو، بال عقب، فلاپهای هم رنگ بدنه، رینگهای آلومینیومی، کروز کنترل و حذف تعدادی سنسورهای هشدار دهنده الکترونیکی خودرو و تغییر سامانه صوتی ماشین تولید گردید. کلیدهای شیشهبالابر درهای عقب روی کنسول وسط قرار دارد که گاهی دسترسی را برخلاف هدف طراحی سخت میکند، زیر آرنجی تا شونده در وسط صندلی عقب، آیینه بیرونی برقی، چراغ نقشهخوان، سیستم Immobilizer ضد سرقت و سیستم ترمز ABS ازجمله دیگر امکانات این خودرو به شمار میرود.

روشن شدن خودرو، گاز دادن های ناگهانی، عبور از دست انداز ها و لرزش های ذاتی می توانند منجر به لرزش موتور خودرو شوند و از آن جایی که موتور نباید بیش از حد تکان بخورد باید تکیه گاهی محکم وجود داشته باشد تا بتواند آن را ثابت نگه دارد و گشتاورهای پیچشی تحمل شود. ایران آخرین جایی است که زانتیا در آن تولید و به یکی از پرفروشترین و محبوبترین خودروهای بازار تبدیل شد. پژو پارس محصول مرکز تحقیقات ایران خودرو است که در سال 79 به بار نشست. با وجود معایبی که برای این خودرو گفتیم، هنوز هم افراد زیادی هستند که آن را به سایر خودروها موتور زانتیا ترجیح می دهند. همانطور که گفتیم، پژو پارس ELX هم با پیشرانه XU7 (یا همان 1.8 لیتری) و هم با پیشرانه XUM (یا همان موتور 2.0 لیتری) تولید شده. روغن به مرور زمان از رنگ شفاف کهربایی یا سبز خود به حالت تیره و سیاه درمی آید و نه تنها سیاه شدن رنگ دلیل بد بودن آن نیست بلکه نشان دهنده کارکرد درست روغن است ، روغن هیچگاه سفید یا شیری رنگ نشود زیرا علامت قاطی کردن آب با روغن است.به یاد داشته باشید خروج دود آبی از اگزوز نشانه روغن سوزی است.(که در قسمت مقالات سایت قید شده است).

اگر دنده در سرما بد جا رفته و با گرم شدن خودرو دنده راحت جا می رود روغن واسکازین غلیظ است. نهایتاً بد نیست به جایگاه این مدل خودرو در میان تمامی خودروهای تولید داخل اشاره ای کنیم. این خودرو در سال 1382 به تولید رسید و بسیار هم مورد توجه ارگانهای دولتی قرار گرفت. به این ترتیب، تیپ جدیدی به نام پارس ELX در سال 1382 به وجود آمد که بعدها به «پژو پارس موتور زانتیایی» هم معروف شد. این کار فرانسویها، هم باعث توقف تولید پژو 207 شد و هم اینکه ایران خودرو را در تامین جعبهدنده AL4 دچار مشکل کرد؛ بنابراین چرخه تولید تیپ 6 در سال 91 و چرخه تولید پژو پارس اتوماتیک نیز در سال 93 از حرکت ایستاد. موتور XU7 روی این مدل نیز نصب می شود اما برای دوگانه سوز شدن آن ایران خودرو سیستم سوخت رسانی این انجین را اصلاح کرده است تا بتواند با گاز CNG هم کار کند. از سال 86 به بعد این خودرو با افت کیفیت در سیستم هیدرولیک هم مواجه شد. اواخر دهه 80 شمسی و زمانی که بازار پژو 206 بسیار محبوب شده بود، ایران خودرو تصمیم گرفت که با کمک خانواده 206، یک پژو پارس جدید بسازد.

این خودرو در سال 82 به تولید رسید و بسیار هم مورد توجه ارگان های دولتی قرار گرفت. البته از آنجایی که ایران خودرو بارها آپشنهای پژو پارس را تغییر داده، پس صحبت از داشتهها و نداشتههای پارسهای قدیمی فایده چندانی ندارد. البته اگر سوخت بنزینتان تمام شد می توانید 75 لیتر گاز را نیز برای رسیدن به مقصد مصرف کنید که در حدود چند صد کیلومتر شعاع حرکتی دارد. این خودرو را می توانید در دو تیپ ۲۸۵۱۳ و ۲۸۵۱۵ خریداری کنید. تولید پژو پارس اتوماتیک همیشه برای این خودرو دردساز بود! خودرویی که زمانی طرفدار چندانی نداشت و بیشتر برای پیرمردها مناسب بود (اصطلاح بازاریها این طور مزدا 323 را خطاب قرار میداد)، این روزها مشتریان خاص خود را دارد و به عنوان خودرویی خوشفروش در بازار از آن یاد میشود. بلندگوها بعد از مدتی، کیفیت صدای خود را از دست می دهند. پس اگر میخواهید از همه این تغییرات «باخبر» شوید، این مقاله را از دست ندهید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>