وزرای انگلیس هشدار می دهند گفتگوهای تجاری Brexit در مکانی بسیار دشوار است

خبر

گفتگوهای تجاری Brexit در بروکسل از سر گرفته شده است و وزرای انگلیس هشدار داده اند که پس از به بن بست رسیدن مذاکرات در روز جمعه “در موقعیت بسیار دشواری” باقی می مانند.

دیوید فراست ، مذاکره کننده ارشد انگلیس ، و میشل بارنیر ، همتای وی در اتحادیه اروپا ، به حل و فصل سخت ترین مسئله باقی مانده متهم شده اند: سوال “یک زمین بازی برابر” برای اطمینان از رقابت عادلانه بین دو طرف پس از انقضا دوره گذار Brexit در دسامبر 31

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین روز شنبه طی یک تماس تلفنی توافق کردند که برای رسیدن به یک معامله باید ساعت یازدهم فشار بیاید.

نمایندگان محافظه کار در زمینه یوروسکتیپ به آقای جانسون هشدار داده اند که هیچ توافق نامه ای را که موجب خدشه دار کردن حاکمیت انگلیس شود ، نپذیرد ، در حالی که فرانسه تهدید می کند که هر توافق نامه ای را که نتواند خواسته هایش در زمینه رقابت و شیلات را برآورده کند ، وتو می کند.

آقای بارنیه صبح دوشنبه به سفیران 27 کشور عضو گزارش خواهد داد که آیا دور جدید مذاکرات – که توسط حدود دو مقام هر دو طرف انجام شده است – پیشرفتی داشته است یا خیر.

آقای جانسون و خانم فون در لاین عصر دوشنبه صحبت خواهند کرد تا ببینند آیا “منطقه فرود” برای یک معامله وجود دارد یا خیر.

پس از بسیاری از امتیازات Brexit در گذشته ، سرمایه گذاران استرلینگ در مورد نتیجه مثبت مذاکرات شرط بندی کرده اند. در روز جمعه استرلینگ در شدیدترین قیمت خود در برابر دلار از ماه مه 2018 معامله شد ، این روند با افزایش نرخ دلار و افزایش انتظارات برای یک معامله تجاری افزایش یافت.

با گفتگو در یک مرحله حساس ، روز دوشنبه توسط آقای جانسون از نمایندگان خواسته می شود که بندهای بحث برانگیز را در لایحه بازار داخلی انگلستان بازگرداند – که توسط مجلس لردها حذف شده است – که به وزیران اجازه می دهد معاهده خروج اتحادیه اروپا را که انگلیس سال گذشته امضا کرده بود ، نادیده بگیرند. به ایرلند شمالی.

چنین اقدامی ملتهبانه خواهد بود ، و همچنین ارائه یک لایحه مالیاتی جداگانه در روز چهارشنبه که اختیارات مشابهی به وزرا می دهد.

وزرای کابینه انگلیس ، از جمله کسانی که قبلاً مخالف Brexit بودند ، به ساندی تایمز گفتند که اگر توافق غیرقابل قبول باشد ، از جان جانس حمایت می کنند و وی در پایان دوره انتقال تصمیم به توافق نداشت.

دبیر محیط زیست انگلیس جورج یوستیس گفت در صورت عدم امکان معامله تجاری پس از Brexit ، کابینه از بوریس جانسون پشتیبانی خواهد کرد © هولی آدامز / خبرگزاری فرانسه / گتی

یک وزیر گفت: “نخست وزیر باید بهترین کار را انجام دهد.” “وی 100 درصد كابینه کاملاً محکم پشتیبانی می کند.” جورج یوستیس ، دبیر محیط زیست انگلیس ، روز یکشنبه گفت: “وضعیت بسیار دشواری است ، انکار آن هیچ فایده ای ندارد.”

گروه های تجاری و رهبران كشاورزی هشدار داده اند كه خروج از توافق هیچ مشكلی محسوب نمی شود ، زیرا با خروج انگلیس از بازار واحد و اتحادیه گمركی ، این تعرفه ها و سهمیه ها را به نوار قانونی جدید در مرز اتحادیه اروپا اضافه می كند.

علیرغم مواضع سخت در هر دو طرف ، پیشنهادهایی مبنی بر امکان سازش در چند روز آینده وجود داشت.

در شرایط بازی برابر ، آقای یوستیس به برنامه Sophy Ridge Sky گفت: “توافقنامه های تجاری دیگری وجود دارد که در آن تعهداتی داده می شود که شما استانداردهای زیست محیطی یا سایر استانداردها را کم نمی کنید”.

اما او گفت که بسیار مهم است که هر توافقنامه “توانایی شما را به عنوان یک کشور مستقل در وضع قوانین خود جلب نکند”.

کلمن بون ، وزیر اروپا فرانسه ، روز یکشنبه در مصاحبه روزنامه ای به راه حل های بررسی شده در “شرایط بازی برابر” اشاره کرد ، و توصیف سیستمی است که انگلیس می تواند از استانداردهای اتحادیه اروپا جدا شود اما اگر خیلی دور شود ، به قیمت کاهش دسترسی به بازار .

وزیر فرانسوی همچنین تصریح کرد که طرف اتحادیه اروپا تشخیص داده است كه قادر به حفظ 100 درصد از حق ماهیگیری خود در آبهای انگلستان نیست اما وی گفت كه حق دسترسی “بزرگ و بادوام” بخشی ضروری از هرگونه بركسیت است. معامله.

آقای یوستیس گفت انگلیس مایل است “یک توافقنامه چند ساله تا سه ساله” را در نظر بگیرد اما گفت که این قرارداد با “پایدار” قابل تصویب نیست.