پس از شروع یارانه های بایدن، سرمایه گذاری در بخش تولید آمریکا دو برابر می شود

خبر

از زمانی که کنگره سال گذشته یارانه های گسترده ای را تصویب کرد، شرکت ها بیش از 200 میلیارد دلار به پروژه های تولیدی ایالات متحده اختصاص داده اند، زیرا تلاش های جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن برای ایجاد یک انقلاب صنعتی جدید شتاب بیشتری می گیرد.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط فایننشال تایمز، سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های نیمه هادی و فناوری پاک تقریباً دو برابر تعهدات انجام شده در همان بخش ها در کل سال 2021 و تقریباً بیست برابر میزان در سال 2019 است.

در حالی که FT چهار پروژه به ارزش هر کدام حداقل یک میلیارد دلار در این بخش ها در سال 2019 شناسایی کرد، پس از آگوست 2022، 31 پروژه در این اندازه وجود داشت.

از ابتدای سال تاکنون بیش از 40 میلیارد دلار هزینه سرمایه گذاری شده است. غول‌های آسیایی LG، Hanwha و LONGI همگی در ماه گذشته معاملاتی را اعلام کرده‌اند و مجموع سرمایه‌گذاری‌های کلان را در 14 آوریل به 204 میلیارد دلار رسانده‌اند.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده در این هفته با اشاره به افزایش سرمایه گذاری در ماه های اخیر گفت: «ما در حال حاضر می بینیم که صفحات تکتونیکی با توجه به سرمایه گذاری در ایالات متحده در حال تغییر هستند.

قانون کاهش تورم که در آگوست گذشته به قانون تبدیل شد، شامل 369 میلیارد دلار اعتبار مالیاتی برای فناوری‌های پاک می‌شود، زیرا دولت بایدن برای کربن زدایی اقتصاد ایالات متحده وعده داده است. قانون دیگری که در آگوست گذشته تصویب شد، قانون چیپس و علم، شامل 39 میلیارد دلار بودجه برای تحریک تولید نیمه هادی ها و 24 میلیارد دلار اعتبار مالیاتی تولید است. هر دو همچنین برای قطع وابستگی ایالات متحده به زنجیره تامین چین طراحی شده اند.

شما در حال مشاهده یک عکس فوری از یک گرافیک تعاملی هستید. این به احتمال زیاد به دلیل آفلاین بودن یا غیرفعال بودن جاوا اسکریپت در مرورگر شما است.


سیاست‌های صنعتی آتش متحدان اروپایی و آسیایی را برانگیخته است که ادعا می‌کنند یارانه‌های عمیق و الزامات ساخته شده در آمریکا برابر با حمایت‌گرایی است. امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، که هفته گذشته در تلاش برای بهبود روابط پاریس با پکن از چین بازدید کرد، گفت که ارتش جمهوری اسلامی ایران می تواند غرب را تکه تکه کند.

اتحادیه اروپا ماه گذشته از یک استراتژی صنعتی رقیب با مقرراتی برای تطبیق یارانه‌ها برای پروژه‌هایی که در معرض خطر خروج از کشور هستند، رونمایی کرد.

طبق داده های FT، در حالی که بیشتر تعهدات تولیدی ایالات متحده از ماه اوت از سوی تامین کنندگان داخلی انجام شده است، تقریبا یک سوم از شرکت های مقر خارجی است. تایوان، کره جنوبی و ژاپن بخش عمده ای از سرمایه گذاری خارجی را تشکیل می دهند.

FT بیش از 75 پروژه تولیدی به ارزش هر کدام حداقل 100 میلیون دلار را برای کارخانه هایی برای ساخت نیمه هادی ها، وسایل نقلیه الکتریکی، باتری ها و اجزای انرژی تجدیدپذیر دنبال کرد که از زمان قانونی شدن این لوایح در ماه آگوست اعلام شد.

بر اساس این تحلیل، این اطلاعیه ها حدود 82000 شغل ایجاد می کند. انتظار می رود پروژه های بیشتری در ماه های آینده اعلام شود زیرا دولت ایالات متحده راهنمایی های بیشتری در مورد اعتبارات مالیاتی ارائه می دهد.

کالن هندریکس، کارشناس ارشد موسسه اقتصاد بین‌الملل پترسون، می‌گوید: «میزان این سرمایه‌گذاری‌ها در کنار هم بسیار حیرت‌انگیز است. این تلاش برای رسیدن از صفر به 100 مایل در ساعت از نظر توسعه زنجیره تامین است، به گونه‌ای که مدت زیادی است شاهد آن نبوده‌ایم.