چین / تولید ناخالص داخلی: به یک عدد فکر کنید

خبر | No comments

چین در حال حاضر اقتصاد شماره دو جهان را دارد. شی جین پینگ ، رئیس جمهور این کشور ، در 15 سال آینده دو برابر خواهد شد. مرد جسور پیش بینی می شود که اقتصادی نزدیک به 30 دلار در دلار با قیمت و نرخ ارز امروز ، تقریباً نیمی از بزرگتر از ایالات متحده امروز باشد.

اقتصاد چین برنامه ریزی شده است. این یک هنر برای هدف قرار دادن – گاهی اوقات با اعدادی است که آمار شناسان شک دارند – ساخته شده است. از سال 1980 دو برابر واقعی است. چشم انداز بزرگ آقای خی حاکی از رشد سالانه زیر 5 درصد است. رشد در کمتر از 8 درصد جادویی – سطحی که برای اطمینان از اشتغال بالا و از این رو ثبات اجتماعی درک می شود – تعداد اندکی در سه دهه منتهی به سال 2011 کاهش یافته است. از آنجا که چندین دوره گسترش دو رقمی وجود داشته است ، با هزینه های دولت روانکاری شده است. هزاره

تعداد معدودی از کشورها می توانند در زمان معاصر با آن مطابقت داشته باشند و مطمئناً هیچ یک از مقیاس های چین نیست. از سال 1980 ، ایالات متحده تا سال 2002 مطابق با اقتصاد جهانی به آنجا نرسید. انگلیس چهار سال عقب بود. دهه های از دست رفته ژاپن آن را به عقب صف سوق می دهد: پس از 50 درصد افزایش در دهه 1980 – دوره مهمانی های مجلل که با خرید 1.4 میلیارد دلاری مرکز راکفلر نیویورک به اوج خود رسید – در سال 2016 فقط دو برابر شد. حتی بدتر آرژانتین است ، جایی که تولید ناخالص داخلی به طور خلاصه در دهه گذشته دو برابر شد اما دوباره کاهش یافت.

دو نمودار نشان می دهد رشد متوسط ​​مورد نیاز برای تولید ناخالص داخلی دو برابر بیش از تعداد مشخصی از سال (٪) و تولید ناخالص داخلی سرانه ، چینی به عنوان یک درصد از سطح ایالات متحده

کشورهایی که از پایگاه های کوچک شروع می شوند ، به طور طبیعی از وضعیت بهتری برخوردار هستند: بوتان کوچک از سال 1980 چهار برابر دو برابر شده است ، مالدیو نیز از آن عقب نیست.

همبستگی بین اقتصاد متشنج و بازارهای آنها نشان می دهد که سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند. شبه سرمایه داری چین این تصویر را مخدوش می کند اما ژاپن و آمریکا به ترتیب تأثیر رشد راکد و سالم بر مشاغل و املاک و مستغلات را نشان می دهند.

مطمئناً ، مانند اکثر جدول های لیگ ، اندازه مطلق و رشد تولید ناخالص داخلی بیش از هر چیز مربوط به حق رجزخوانی است. برای شهروندان مردمی مهمتر سرانه تولید ناخالص داخلی است ، اقدام دیگری که آقای خی از دو برابر شدن اطمینان دارد.

یک مجله پزشکی Lancet ، معتقد است که جمعیت چین در عرض تنها چهار سال کاهش می یابد و در پایان قرن مانند بسیاری از کشورهای دیگر به نصف کاهش می یابد. این یک پیشگویی چشمگیر است که بخشی از آن ناشی از دهه ها سیاست یک فرزند است. البته باید دستیابی به هدف خروجی سرانه ثانویه را حتی ساده تر کند.

خبرنامه محبوب ما برای مشترکین برتر Best of Lex هر هفته دو بار منتشر می شود. لطفا ثبت نام کنید اینجا.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>