“یکپارچه” برای ارتقا peace صلح و امنیت در منطقه خلیج فارس – رئیس سازمان ملل |

خبر

در بحث مجازی در سطح وزیر ، دبیرکل آنتونیو گوترش بارها بر خواست خود برای “آتش بس فوری جهانی” تأکید کرد.

میلیون ها نفر در یمن ویران شدند

وی ابراز نگرانی شدید خود از وضعیت یمن کرد ، جایی که شش سال جنگ “زندگی میلیون ها نفر را ویران کرده” و اعتماد به نفس منطقه را تضعیف کرده است.

در حالی که هفته گذشته بیش از 1000 زندانی به گفته وی “پرتوی امید” آزاد شدند ، آقای گوترش تأکید کرد که “وضعیت امنیتی شکننده است”.

طی هفته های اخیر ، درگیری ها در استان های الجوف ، ماریب و حدیده تشدید شده است ، و مورد آخر نگرانی قابل توجهی است زیرا خطر تضعیف توافقنامه استکهلم 2018 ، توافقنامه تاریخی اما شکننده میانجیگری سازمان ملل بین دولت شناخته شده بین المللی و حوثی ها ، که برای کنترل کشور می جنگند.

در همان زمان ، یمن بزرگترین وضعیت اضطراری بشردوستانه است که در آن قحطی جدید با ادامه گسترش COVID-19 بیشتر می شود.

این مقام ارشد سازمان ملل منازعه را یادآوری کرد که برای جلوگیری از بی ثباتی “دورتر و گسترده تر” باید “چالش های فوری و فوری منطقه ای” رفع شود.

رئیس سازمان ملل گفت: “ما به آتش بس فوری و بازگشت به میز مذاکره برای دستیابی به یک توافق سیاسی برای پایان دادن به جنگ نیاز داریم”. “هیچ چیز کافی نیست”

بیماری همه گیر به هیچ مرزی احترام نمی گذارد

رئیس سازمان ملل با یادآوری درخواست خود برای “آتش بس فوری جهانی برای تمرکز بر یک مبارزه واقعی: نبرد علیه بیماری همه گیر COVID-19” ، بر ضرورت تشدید تلاش ها تأکید کرد.

وی اظهار داشت: “ساعت در حال تیک زدن است – و مردم در حال مرگ هستند”.

برای پوشش اخبار اخیر اخبار سازمان ملل متحد در مورد درخواست دبیرکل برای آتش بس جهانی در حالی که جهان با COVID-19 می جنگد ، اینجا را ببینید.

آقای گوترش کشورهای حوزه خلیج فارس را که از فراخوان وی پشتیبانی می کنند ستایش کرده و از دیگران خواست “با روحیه همبستگی” برای “چشم پوشی از هرگونه تحریم” مانع دسترسی به کمک های بشردوستانه و پزشکی حیاتی در میان بیماری همه گیر شوند.


تنش های بالا ، اعتماد به نفس پایین

رئیس سازمان ملل با نگاهی به منطقه خلیج فارس گسترده تر ، گفت: “واضح است که تنش ها رو به افزایش است. اعتماد به نفس کم است “.

وی به حوادث امنیتی متعددی از ماه مه 2019 اشاره کرد که اصطکاک ها را به “سطح جدید” افزایش داده و خاطرنشان کرد که این موارد برای تأکید بر نیاز فوری “کار جمعی برای کاهش تنش و جلوگیری از درگیری” بوده است.

دبیرکل گفت: “این یک یادآوری جدی است که هرگونه محاسبه غلط می تواند به سرعت تشدید شود”.

تنش زدایی لازم است

به گفته آقای گوترش ، اولین قدم برای تنش زدایی ، شناسایی “اقدامات مناسب ایجاد اعتماد به نفس” برای رسیدگی به موضوعات مورد نگرانی متقابل است.

ساعت در حال تیک زدن است – و مردم می میرند – رئیس سازمان ملل

با این حال ، هنوز اجماع بین همه بازیگران اصلی درگیر نشده است.

در بلندمدت ، وی طرفدار “معماری امنیتی جدید منطقه ای” برای رسیدگی به نگرانی های امنیتی مشکوک همه افراد درگیر شد.

رئیس سازمان ملل متحد از تلاش همه در منطقه که برای کمک به حل تنش ها تلاش کرده اند تقدیر و تشکر کرد و پیشنهاد داد “هر نوع گفتگوی منطقه ای که ممکن است از توافق همه طرف های مربوطه برخوردار باشد”.

تلاشهای جمعی فشرده

در پایان صحبت های رئیس سازمان ملل به سفیران گفت که “چالش های فراوان نباید مانع ما شود”.

وی همه را تشویق کرد که فراتر از رقابتهای مخرب حرکت کنند و “آنچه ما را متحد می کند” تشخیص دهند تا “یک فضای اعتماد ایجاد کنند” و چشم اندازهای گفتگوی منطقه ای را بهبود بخشند.

دبیرکل تأکید کرد: “بگذارید منافع مردم منطقه را در جلو و مرکز خود حفظ کنیم – آرزوهای آنها برای آزادی ها ، فرصت ها ، استانداردهای بهتر زندگی و صلح” “این ، بیش از هر چیز ، باید ما را مجبور به تشدید تلاش های جمعی خود کند”.